/

 

 

KONTAKTUPPGIFTER

För att komma i kontakt med styrelsen kan du antingen träffa oss 17.30-18.00 tredje måndagen i varje månad i föreningslokalen på Nordostpassagen 36. Vill du skicka e-post till hela styrelsen kan du skicka till styrelsen@blavalen.se och för enskilda medlemmar, förvaltning och telefonnummer se nedan.


Teknisk förvaltning: PLL Fastighetsförvaltning AB 

Teknisk förvaltare: Caroline Klamas, 031-19 80 19

Fastighetsskötare: Claes Dellenmark, 031-19 80 19

Fastighetsexpeditionen; i markplan NP 36, är öppen; 

ons 8.00-9.00 och tors 15.00-16.00

Felanmälan av fastighetsrelaterade ärenden:

031-19 80 19, måndag-fredag 8.00-16.00 eller via hemsidan pllfastighet.se eller lämna ett meddelande på telefonsvararen.

Vid risk för skada på fastigheten, utanför kontorstid:

- ring 031-21 04 00 eller 031-80 24 24, Låsinvest.

Vid akuta åtgärder som vattenläcka; ring ditt försäkringsbolag.


Ekonomisk förvaltn: Primär Fastighetsförvaltning AB

Avgifter/hyror - Robin Iholin, telefon 031-709 10 71 robin.iholin@primar.se 


Garageplats: ansök hos Primär: 031-709 10 00

ComHem telefon 0771-55 00 00

Vid personfara; ring Polisen på 114 14


För ytterligare information; se anslagstavlan i entrén.


Styrelsen BRF Blåvalen

Johan Lundegren, ordförande: johan@blavalen.se

Ansvarsområde: avtal, underhåll & attestering

Pontus Fällman, vice ordförande: pontus@blavalen.se

Ansvarsområde: ekonomi, hyror, arvode & avtal

Annika Attesjö, sekreterare: annika.a@blavalen.se

Ansvarsområdeinformation, nyhetsbrev, mailfrågor & ledamot Bostadsrätterna

Joakim Thedin, joakim@blavalen.se

AnsvarsområdeSamfällighetens referensgrupp

Christer Lundberg, christer@blavalen.se

Ansvarsområderitningar, byggnation & bygglov

Rebecka Widell, rebecka@blavalen.se

Ansvarsområdehemsida, övernattningslägenhet & extraförråd

Patrik Zapata, patrik@blavalen.se

Ansvarsområdegemensamhetslokal, sophantering & återvinning

Mattias Fabricius, mattias@blavalen.se

Ansvarsområdegarage, elbilsladdning & cykelrum

Carina Salomonsson, carina@blavalen.se

Klas Lindell, klas@blavalen.se


Internrevisor: Eskil Lundgren

Valberedningen: Tillfällig vakans. Är du intresserad av att arbeta med valberedningen inför årsstämman? Maila styrelsen@blavalen.se

Nycklar: Ingemar Nilsson: ingemar@blavalen.se

Gårdsgruppen

Petra Backhaus, Petra Thedin, Bitti Ingemansson och Lisa Brundström


Du kan även använda det här formuläret om du vill komma i kontakt med oss. Vi hör av oss så snart vi kan!